Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Náš Farmářský program Lindt & Sprüngli

Vysoce kvalitní kakao je srdcem naší čokolády. Je to naše nejdůležitější surovina a zavázali jsme se ho získávat odpovědným způsobem. Proto jsme vyvinuli náš vlastní program udržitelnosti pro kakao, Farmářský program Lindt & Sprüngli. Prostřednictvím farmářského programu chceme přispět k vytváření důstojných a odolných živobytí pro pěstitele kakaa a jejich rodiny a podpořit udržitelnější způsoby pěstování.

 

 

 

Vysoce kvalitní kakao je srdcem naší čokolády

 

Ve společnosti Lindt & Sprüngli vyrábíme vlastní kakaovou hmotu, která je klíčovou ingrediencí pro výrobu čokolády. To nám umožňuje dohlížet na celý výrobní proces: od výběru a získávání kakaových bobů až po kakaovou hmotu (nazývanou také kakaový likér) a hotový výrobek. To znamená, že naše čokoláda se vyrábí "od bobů až po tabulku". 

 

Od roku 2020 získáváme 100 % našich kakaových bobů prostřednictvím našeho farmářského programu (s výjimkou Russell Stover). V roce 2021 jsme rozšířili farmářský program o kakaové máslo a v roce 2022 o kakaový prášek. Naším cílem je do roku 2025 získávat 100 % kakaových produktů, které zahrnují boby, máslo, prášek a čokoládovou hmotu, prostřednictvím Farmářského programu Lindt & Sprüngli nebo jiných programů udržitelnosti. 

Náš farmářský program v detailu

Farmářský program Lindt & Sprüngli se skládá ze čtyř pilířů:

Pilíř 1 - Trasování našich bobů

Pilíř 2 - Školení farmářů

Pilíř 3 – Investice pro farmáře a jejich komunity

Pilíř 4 – Nezávislé ověřování našeho programu

Navštivte naše webové stránky Farmářského programu, kde se dozvíte více o krocích, které podnikáme na podporu pěstitelů kakaa, jejich rodin a komunit.

ČTĚTE DÁL
Children receiving an education.

Podpora vzdělání

Od roku 2008 společnost Lindt & Sprüngli postavila nebo rekonstruovala celkem 43 škol ku prospěchu okolo 6 700 dětí.

Přístup k čisté a bezpečné vodě

Podpora pro farmáře a jejich rodiny

Celkem 1 017 nadšených terénních pracovníků spolupracuje s pěstiteli kakaa v rámci farmářského programu Lindt & Sprüngli.

Clean and safe water access

Empowerment through education

Support for farmers and their families

Protecting the planet

Lískové oříšky ze zodpovědných zdrojů

Lískové oříšky jsou klíčovou složkou některých našich čokoládových výrobků. Zjistěte, jak zajišťujeme, aby naše lískové oříšky pocházely z programů udržitelnosti.

Palmový olej s certifikací RSPO

Rozumíme tomu, jaký dopad může mít nekontrolované pěstování palmy olejné na deštné pralesy a biodiverzitu. Proto sledujeme jeho používání v našich výrobcích a zavazujeme se nakupovat pouze udržitelný palmový olej s certifikací RSPO.

Recyklovatelné obaly

Snažíme se najít rovnováhu mezi vizuálně přitažlivým obalem a kvalitativními aspekty spojenými s ochranou produktu. Proaktivně zpochybňujeme celé naše obalové portfolio a snažíme se snížit množství použitých obalových materiálů, zvýšit recyklovaný a udržitelně certifikovaný obsah a dosáhnout recyklovatelnosti Snažíme se snižovat množství obalových materiálů a zvyšovat používání recyklovatelných materiálů.

Snížení emisí

Se svým závazkem k cílům založeným na vědeckých poznatcích slaďujeme své ambice s cíli Pařížské dohody, která usiluje o omezení globálního nárůstu teploty na 1,5 °C nad úroveň před průmyslovou revolucí.