0

Příběh curyšské svatby

Láska k čokoládě je věčná. Svědčí o tom spousta příběhů. Tady je jeden z nich.

Slzy dojetí

V roce 1964 se u čokoládovny Lindt & Sprüngli objevil balíček. Obsahoval ozdobnou krabici. Zaměstnanci zavolali mistra, který krabici opatrně otevřel a uviděl 14 exkluzivně zabalených čokoládových bonbónů a 6 prázdných míst. K tomu dopis psaný roztřesenou rukou. Mistr po jeho přečtení neskrýval dojetí.

Unikátní dárek

V roce 1853 se v Curychu konala svatba. David Sprüngli pro nevěstu vytvořil speciální čokoládové bonbóny ve zvlášť atraktivním balení. Nevěsta dárek odloží a krabičku otevře až po odchodu svatebních hostů. Jeden bonbón vloží do úst a zavře oči. Vychutnává si dokonalou chuť. A ví, že ta sladká chuť věští štěstí i pro budoucí generace. Dárek pečlivě uschová a nevezme si ani jeden další bonbón.

Od nevěsty k nevěstě

O dvacet let později se vdává její dcera. Je čas krabičku vytáhnout ze skrýše. Majitelka ji předá nevěstě, své dceři, jako dárek pro štěstí. Spolu s radou, aby si vychutnala pouze jeden kousek a jednoho dne bonboniéru předala své vlastní dceři. Svatební bonboniéra je tak předávána z generace na generaci, matkou dceři, nevěstou nevěstě.

Zkouška časem

O sto jedenáct let později zjistili v laboratoři čokoládovny Lindt & Sprüngli, k údivu všech zúčastněných, že čokoláda je stále výborná. Takových příběhů si velmi vážíme. Jsou důkazem toho, že čokoláda dokáže inspirovat k obdivuhodným činům.