0

LINDOR - sladké zlato

LINDOR zážitek

Mít na dlani čokoládovou pralinku Lindor je nepopsatelný pocit. Zaměstná všechny vaše smysly – těšíte se z vůně lahodné čokolády, dotýkáte se jemné fólie a pomalu ji rozbalujete. Objeví se dokonale kulatá čokoládová pralinka. V prstech se vám pomalu začne rozpouštět, je čas ji ochutnat. Rozbalení exkluzivně vyrobené čokolády je zážitek, který nelze vyvážit zlatem. To je skutečný Lindor zážitek.

LINDT & OR

První čokoládová pralinka Lindor spatřila světlo světa před více než šedesáti lety. Mistr čokolády LINDT a jeho spolupracovníci vymýšleli novou čokoládovou sladkost a neměli ani ponětí, že přijdou na něco skutečně unikátního a vzácného jako „sladké zlato“. Slovo Lindt ztělesňuje prémiovou čokoládu, pro pojmenování nového výtvoru k němu bylo přidáno francouzské slovo pro zlato, „Or“. Tak vznikl název Lindor.

Klenot mezi čokoládami

Název Lindor sliboval zlato a svůj slib splnil. Žádné překvapení, když uvážíme, že čokoláda v pralinkách byla opravdu lahodná a neodolatelná. Každý chtěl okamžitě další. V roce 1949 celé Švýcarsko slavilo Vánoce s pralinkami Lindor. Nakonec se z nich ale nestalo jen zlaté vánoční potěšení. Když bylo po svátcích, chtěli všichni další.

Představení čokoládového zlata

Psal se rok 1949 a ve Švýcarsku vládla adventní nálada. Mistři čokolády LINDT vytvořili nové na jazyku se rozplývající pralinky Lindor. Ty vstoupily na trh a do srdcí všech Švýcarů těsně před Vánoci a nejkrásnější svátek roku povýšily na událost.

Pralinky Lindor měly lesklý červený obal, takže byly dokonalou vánoční dekorací v téměř každé švýcarské domácnosti. Po novém roce, když pralinky Lindor zmizely z pultů, se mnoha znalcům čokolády po této lahůdce zastesklo. Mistři čokolády Lindt se rozhodli pro ně něco udělat.

Zlaté řešení

Naši Mistři čokolády chtěli, aby pralinky Lindor přinášely milovníkům čokolády chvíle potěšení po celý rok a vytvořili proto další varianty produktů Lindor – čokoládové tabulky, velikonoční vajíčka a další na jazyku se rozplývající klenoty. Znalci čokolády si od té doby mohou užívat své nejoblíbenější čokolády kdykoli. Lindor se hodí do jakéhokoli ročního období. Ať sněží nebo svítí slunce – Lindor je vždy to pravé.