Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Velikonoční čokoládové bábovičky

Oslavte velikonoční svátky hravě. Upečte koledníkům bábovičky ozdobené čokoládou Lindt, Lindor vajíčky nebo Lindt Zlatým zajíčkem. ;

1 hodina
Snadný
18 lidí

Ingredience

  • 3 vejce 1 hrnek třtinového cukru kůra z ;BIO citronu 250 g měkkého tučného tvarohu 150 ml plnotučného mléka 250 g hladké mouky 1 lžíce kypřícího prášku 150 ml oleje 1 sáček Lindt kakaa 70% 200 g Lindt Excellence Vanilla Lindor vajíčka a Lindt Zlatý zajíček na ozdobu
  • 250 g mascarpone 200 ml smetany ke šlehání 33% 2 lžíce moučkového cukru

Metoda

Krok 1.

Utřete vejce s cukrem a kůrou z citronu do světlého krému. Poté přidejte tvaroh a opět utřete. Postupně přilévejte mléko, přisypávejte mouku s práškem do pečiva a nakonec přidejte olej. Promíchejte.Předehřejte troubu na 180°C. Polovinu těsta si dejte stranou a promíchejte s kakaem. Připravte si tři silikonové formy na mini bábovičky. Plňte je střídavě světlým a tmavým těstem do ¾ formy.Bábovičky pečte asi 25 minut, vyklopte je a nechte vystydnout. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Bábovičky ozdobte čokoládou a Lindor vajíčky nebo Lindt Zlatým zajíčkem.

Krok 2.

Krém
Vyšlehejte krém z mascarpone, šlehačky a moučkového cukru. Nechte také chvíli vychladnout v ledničce.Vychladlý korpus podélně rozřízněte. Dovnitř namažte část krému. Opatrně přiklopte a krémem dort potřete. Ozdobte čokoládovými zajíčky a vajíčky.

Krok 3.

Pečení
Pečte přibližně 45 minut. Koláč je hotov, když jsou okraje pevné a střed zůstává měkký. Před vyjmutím z formy nechte vychladnout.

Recenze

Napište svou recenzi
Prohlížíte si: Velikonoční čokoládové bábovičky