Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Lindt tiramisu dort

Máte rádi Tiramisu? Pak si zamilujete i tento dort, jež chutí připomíná oblíbený italský dezert. Na závěr použijte Lindt Excellence.

1 hodina
Ambiciózní
8 lidí

Ingredience

  • 225 g změklého másla 225 g krupicového cukru 4 vejce 2 lžíce plnotučného mléka 225 g hladké mouky 1 lžička kypřícího prášku 1 ½ lžíce mleté kávy espresso 1 ½ lžíce kakaa Lindt 2 lžičky vanilkového extraktu
  • 60 ml kávy espresso 60 ml vína Marsala
  • 800 g mascarpone 125 g moučkového cukru 30 ml plnotučného mléka 1 lžíce vanilkového extraktu 1 lžička mleté kávy espresso 1 lžička kakaa Lindt
  • 50 g Lindt Excellence 85%

Metoda

Krok 1.

Předehřejte troubu na 180°C. Čtyři formy na dort o průměru 15 cm vymažte máslem a vyložte pečicím papírem.Změklé máslo utřete s cukrem, vejci, mlékem, moukou a práškem do pečiva v hladký krém. Do čtyř misek rozdělte rovnoměrně těsto. Do prvních dvou misek s těstem rozdělte mletou kávu a promíchejte. Do třetí misky přidejte kakao a smíchejte. Do poslední misky vmíchejte vanilkový extrakt.Těsta rozdělte do čtyř forem na dort a pečte přibližně 20 minut. Zda je korpus upečený poznáte tak, že když do něj zapíchnete špejli, po vytažení zůstane suchá. Nechte je na mřížce vychladnout.Smíchejte espresso s vínem a dejte stranou. Mascarpone, moučkový cukr, mléko a vanilkový extrakt přendejte do mixéru a šlehejte, dokud se vše nepropojí. Rozdělte do 3 misek, do jedné ½ krému a do dvou po ¼. Do jedné misky s ¼ vmíchejte mletou kávu a do druhé misky s ¼ přidejte kakao.Vyrovnejte korpusy, horní část pokapejte směsí kávy s vínem. Kakaový korpus položte na větší talíř a potřete troškou vanilkového krému. Na něj položte první díl kávového korpusu a opět potřete vanilkovým krémem, přidejte druhý díl kávového korpusu a potřete vanilkovým krémem. Zakončete vanilkovým korpusem a vanilkovým krémem. Strany potáhněte vanilkovým krémem, ujistěte se, že je dort celý potřený krémem. Dort nechte alespoň 15 minut vychladnout v chladničce.Jakmile krém ztuhne, začněte od spodu dort dokola potírat nejprve kakaovým krémem, poté kávovým krémem a zakončete vanilkovým krémem. Dort ozdobte nastrouhanou čokoládou Lindt Excellence.

Recenze

Napište svou recenzi
Prohlížíte si: Lindt tiramisu dort