Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Lindor košíčky plněné čokoládou

Překvapte na Valentýna svoji drahou polovičku lahodnými Lindor košíčky!

1 hodina
Střední
18 lidí

Ingredience

  • 75 g hladké mouky 1 lžička krupicového cukru špetka soli 60 g studeného másla 4-5 lžic studené vody
  • 200 g Lindt Excellence Chilli 200 g Lindor Milk na ozdobu sušená chilli semínka na ozdobu (nemusí být)

Metoda

Krok 1.

Košíčky
Na košíčky v misce promíchejte vidličkou hladkou mouku s cukrem a špetkou soli. Zapracujte špičkami prstů do mouky studené máslo. Jakmile se začnou tvořit větší hrudky, postupně do směsi přilévejte studenou vodu. Těsto musí být vláčné a držet pohromadě. Vytvarujte kouli, zabalte ji do potravinářské fólie a nechte v ledničce hodinu odležet. Předehřejte troubu na 190°C. Polovinu těsta rozválejte pomocí pomoučněného válečku na plát silný 3 mm. Kulatým tvořítkem o průměru 7,5 cm vykrojte kolečka. Opakujte, dokud nebudete mít 18 koleček. Každé kolečko přitlačte ke dnu a stěnám formiček na košíčky s průměrem 6 cm a asi 2 cm hluboké. Těsto na košíčky propíchejte vidličkou. Tím se zamezí případné vyboulení či sražení košíčků. Naplněné formičky přendejte na plech a pečte dozlatova, asi 12 až 15 minut. Košíčky nechte ve formičkách vychladnout na roštu asi 10 minut. Poté opatrně nožem uvolněte košíčky podél stěn, vyndejte je z formiček a nechte vychladnout.

Krok 2.

Náplň
Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu Lindt Excellence Chilli. Zalijte náplní košíčky po okraj. Nechte trošku vychladnout a teprve poté ozdobte pralinkami Lindor a můžete zlehka zasypat sušenými chilli semínky.

Recenze

Napište svou recenzi
Prohlížíte si: Lindor košíčky plněné čokoládou