Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

ZLATÝ ZAJÍČEK od Lindt

Švýcarští Mistři čokolády Lindt pro vás připravili sladké čokoládové potěšení v podobě roztomilého Zlatého zajíčka známeho i jako GOLD BUNNY. Zlatý zajíček od Lindt je více než 60 let symbolem Velikonoc a potěší vás dokonalou chutí mléčné čokolády. Zahalen do zlata s červenou stužkou a rolničkou: tak vznikl Zlatý Zajíček od Lindt. 

Vše začalo malou holčičkou a zajíčkem...

Příběh začíná u malé holčičky, dcery jednoho z Mistrů čokolády, která zahlédla v dlouhé trávě zajíčka při tradiční rodinné velikonoční snídani. Nadšeně se zeptala rodičů, zda si s ním může jít ven hrát. Tatínek souhlasil, ale když holčička vyběhla ze dvěří, zajíček se v tu chvíli ztratil ve křoví s jediným zábleskem jeho ocásku.

Holčička měla zlomené srdce několik dní. Tatínek si dlouho lámal hlavu, jak by svou malou dcerku rozveselil, až ho osvítil skvělý nápad. Rozhodl se stvořit malého zajíčka, aby tak nikdy svého malého kamarády neztratila: Lindt Zlatý Zajíček byl stvořen. Každý rok od té doby se malá holčička těšila na hledání malého Zlatého Zajíčka na zahradě po boku rodiny.

S jeho zlatým pláštěm a malou rolničkou uvázanou okolo krku, Lindt Zlatý Zajíček září a ohlašuje příchod jara se sladkým nádechem.

A young girl with the Lindt gold bunny.
Melted chocolate bunny.

1952: Velikonoční tradice tenkrát

První Lindt Zlatý Zajíček byl stvořen v roce 1952. Díky Rodolphe Lindt a jeho stroji na konšování mohla být čokoláda roztopena a natvarována do jakékoliv formy ke stvoření unikátních dutých figurek. Figurky jsou právě tak jemné a nepopsatelně rozplývající, jako náš Zlatý Zajíček zabalený ve zlaté fólii s červenou stužkou a zlatou rolničkou okolo krku. Dlouhotrvající tradice proměnila čokoládové zajíčky v oblíbený prvek Velikonoc v Německu, avšak trvalo dlouho než zajíček přeskočil hranice do Švýcarska a Rakouska.

1990s: Přeskakování státních hranic

O čtyři století později v roce 1994 se Lindt Zlatý Zajíček dostal na prodejní regály ve Švýcarsku a Rakousku. V roce 1996 se dokonce zajíček dostal do zámoří do Velké Británie a USA. V roce 1997 Zlatý zajíček prolomil bránu slávy i v Austrálii.

Gold bunny in a basket.
Gold bunny on a bed of flowers.

2000: Nové desetiletí, nové cesty

Lindt Zlatý Zajíček se dostal do Latinské Ameriky na Velikonoce v roce 2002. O dva roky později přeskočil hranice do Ruska a Číny. Následně v roce 2007 proběhl přeskok přes překážky a Zlatý Zajíček byl dostupný i na Blízkém Východě. Dnes je produkováno každoročně okolo 150 milionů Zlatých Zajíčků ve více než 50 zemích světa. Když bychom je seřadili do řady od nosů po zadečky, překonali by vzdálenost od naší centrály v Kilchbergu do San Diega v Kalifornii - to činí 9800 kilometrů!

Stvořeno od srdce

V Lindt je každičký výrobek stvořen s precizností a výjimečnou péčí. Od začátku do finále, proces stvoření Zlatého Zajíčka trvá zhruba hodinu. Po dokončení tvaru z jemné čokolády jsou Zlatí Zajíčci ponecháni k vychladnutí při ideální teplotě k dosažení perfektní lesklosti a čokoládové křupavosti. Následně je každý zajíček zabalen do charakteristické zlaté fólie a ručně naleštěn rukavicí samotného Mistra čokolády. Posledním láskyplným krokem je ostužkování krku každého Zlatého Zajíčka červenou stuhou s rolničkou. 

Master chocolatier finishing a gold bunny.

Sledujte, jak se vyrábí Lindt Gold Bunny

Peek behind the curtains of the Lindt Gold Bunny production and discover the secret to creating our sumptuous, sweet treat. Learn how he is expertly crafted and dressed in his signature golden coat. No matter if it is a 100g or 1kg Gold Bunny – all are treated with kindness and created with pride and passion.

Nahlédněte do zákulisí výroby Lindt Zlatého Zajíčka a objevte tajemství, které vytváří naše luxusní, sladké pochoutky. Zjistěte, jak je odborně vytvořen a oblečen do svého zlatého kabátu. Nezáleží na tom, zda se jedná o Zlatého Zajíček o hmotnosti 100 g nebo 1 kg - se všemi se zachází s laskavostí a vytvářejí se s hrdostí a vášní.

Gold Bunny

Pro každou příležitost

Zlatí zajíčci jsou dostupní v šesti různých velikostech: 10g, 50g, 100g, 200g, 500g a 1kg. Ti nejmenší jsou perfektní pro dekoraci prostřených tabulí a velikonočních košíků, mezitím co ten největší je středem pozornosti každého večírku. Pro zajímavost: kilový Zlatý zajíc je zcela ručně zabalen, stejně tak jako je ručně leštěn a ostužkován.

K vyhovění všem chutím

Od dob, kdy se Zlatý Zajíček tak skvěle prosadil na světové scéně, vykouzlili Mistři čokolády Lindt tři další příchutě k potěšení všech. Zlatý Zajíček je nyní dostupný v hořké, bílé, lískooříškové čokoládě a rozpoznáte je podle různých barev stužek. V případě touhy po bílé čokoládě hledejte zajíčka s bílou stužkou, hnědou stužku pro více intenzivní hořkou čokoládu a zelenou pro dodanou křupavost lískových oříšků.

Collection of dark, milk, hazelnut and white chocolate bunnies.
Two gold bunnies with leopard print.

Velikonoční tradice dnes

Dnes je Lindt Zlatý Zajíček rozpoznatelný po celém světě. Od jeho samotných počátků v roce 1952 si svou oblibu získal skrze roky půvabu a věrnosti svému původnímu vzhledu. Občas je ale hezké tradiční věci trochu obměnit. V roce 2015 byla tradiční řada Zlatých Zajíčků rozšířena o Safari vydání a k dostání jsou tak Zlatí Zajíčci ve zlaté fólii s leopardími a zebřími vzory. Tyto vzory byly následovány dalšími edicemi, jako je naše květinová řada. Mistři čokolády Lindt nikdy nepřestanou bádat nad novými způsoby, jak příjemně překvapit naše věrné milovníky. Co přijde příště?